W poniedziałek 7 listopada rozegrano XII Mistrzostwa SP Korzeńsko w Badmintonie dziewcząt i chłopców klas IV-VI. To był niesamowity turniej, okraszony niespodziankami. W sumie w kategorii dziewcząt i chłopców rozegrano aż 228 meczów na pięciu boiskach. Każde spotkanie ze względów organizacyjnych trwało 3 minuty. W turnieju dziewcząt zagrało ostatecznie 14 zawodniczek, natomiast w turnieju chłopców wystąpiło 18 zawodników.

Relację zacznijmy od dziewcząt. Zawodniczki najpierw zagrały turniej eliminacyjny w dwóch grupach i z nich wyłoniła się najlepsza dziesiątka. Finałowe pojedynki rozegrano systemem każdy z każdym. Po wszystkich meczach, trzy zawodniczki zgromadziły tę samą liczbę punktów i trzeba było rozegrać dodatkowe pojedynki. Ostatecznie mistrzynią szkoły w roku szkolnym 2022/2023 została Martyna Judzińska z klasy V. II miejsce zajęła Weronika Twarda z klasy V, a na najniższym stopniu podium stanęła Zuzanna Jurkowska z klasy VI.

Ostateczna kolejność turnieju dziewcząt klas IV-VI

1. Martyna Judzińska - V
2. Weronika Twarda - V
3. Zuzanna Jurkowska - VI
4. Łucja Powiłojć - IV
5. Alicja Grychowska - VI
6. Maria Grześkowiak - V
7. Michalina Krawczyk - V
8. Alicja Kreczmer - VI
9. Roksana Turowska - V
10. Amelia Puk - V
11. Julia Rupocinska - V
      Julia Ostrowska - V
13. Julia Świątek - IV
      Julia Nieradka - IV

Turniej chłopców także miał niezwykle zacięty przebieg. Finałowa tura stała na dobrym poziomie. Podobnie jak u dziewcząt, najpierw rozegrano eliminacje w dwóch grupach. Finałowe starcia także nie rozstrzygnęły ostatecznie kolejności i ponownie zagrano dodatkowe mecze. Całe podium przypadło uczniom klasy V. Najlepszym badmintonistą okazał się Miłosz Maćkowiak. Kolejne miejsca na podium zajęli Amadeusz Pruchnik i Miłosz Kowalczyk.

Ostateczna kolejność turnieju chłopców klas IV-VI

1. Miłosz Maćkowiak - V
2. Amadeusz Pruchnik - V
3. Miłosz Kowalczyk - V
4. Ireneusz Powiłojć - VI
5. Marcel Celary - IV
6. Adam Hemerling - V
7. Zenon Włodarczyk - IV
8. Stanisław Sękalski - IV
9. Igor Jarus - IV
10. Krystian Bartkowiak - VI
11. Michał Barteczka - VI
     Bartłomiej Gereło - V
13. Alan Lipiński - VI
     Szymon Kuzmycz - VI
15. Antoni Dybkowski - V
     Igor Szpoper - VI
17. Jan Żur - IV
18. Kuba Osiński - V

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Żmigród. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Młode Orły Korzeńsko.