Jest mi bardzo miło poinformować, że Edyta Rospęda z kl. VI zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie matematyczno-plastycznym organizowanym przez Wydział Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku pod hasłem “Na wakacjach spotkałem matematykę” za pracę "Geometria sintoistyczna".

Edyta w swojej pracy nawiązała do Ogrodu Japońskiego Siruwia w Przesiece.

  W tym roku konkurs nosił podtytuł “Geometria, o jakiej nie uczymy się w szkole” i opierał się na poszukiwaniu w wakacyjnych obserwacjach, odwiedzanych miejscach czy podziwianych dziełach sztuki innego ujęcia geometrii niż to szkolne. Zadaniem konkursowym było utworzenie pracy w dowolnej technice graficznej lub fotograficznej ukazującej dowolny aspekt geometrii napotkany w czasie wakacji. Konieczne było dodanie opisu słownego wyjaśniającego związek pracy z konstrukcjami geometrycznymi oraz okolicznościami spotkania z matematyką.

  Przyznając nagrody i wyróżnienia wzięto  pod uwagę matematyczną zawartość prac, ich wartość poznawczą, oryginalność spojrzenia na matematykę oraz jakość opisu: poprawność merytoryczną i bogactwo treści matematycznych.

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nauczyciel matematyki:

mgr inż. Gabriela Maziarz