Drukuj
Odsłony: 1797

      W związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi, 22.04.2022r. uczniowie klas 4 i 6 wraz z wychowawczyniami, Beatą Motwicką i Elżbietą Bawolską wybrali się na warsztaty edukacyjne „W karpiowym zakątku Doliny Baryczy", czyli zielone lekcje nad stawami.

Zajęcia odbywały się częściowo na ścieżce przyrodniczej nad stawami Gospodarstwa Rybackiego „Ruda Żmigrodzka”, a także w budynku płuczki (miejscu sprzedaży żywych ryb). W trakcie zajęć dzieci poznały historię i specyfikę rybactwa na obszarze Doliny Baryczy i wszystkimi zmysłami odkrywały otaczającą florę i faunę stawów. Uczestnicy zajęć mieli również okazję z bliska zobaczyć a nawet dotknąć hodowane w gospodarstwie ryby oraz przyjrzeć się sprzętowi i strojowi rybaka. Do dyspozycji uczniów były przygotowane lornetki, atlasy zwierząt i roślin oraz karty pracy. Na ścieżce przyrodniczej uczniowie mogli zapoznać się i zdobyć cenne informacje za pomocą tablic dydaktycznych.
Czekały na nich również dodatkowe atrakcje, takie jak dokarmianie danieli hodowanych w gospodarstwie oraz duży trawiasty teren na rekreację, gdzie Pani Lidia zapewniła nam sportowe rywalizacje. Zajęcia wraz z częścią rekreacyjną i czasem na posiłek trwały 4 godziny, a prowadzone były przez córkę właściciela gospodarstwa rybackiego, p. Lidię Jażdżewską. Zapraszamy go galerii zdjęć. Wyjazd został dofinansowany i odbył się w ramach pozyskanych grantów.

B. Motwicka