6 marca 2024 roku w sali MOSiR w Obornikach Śląskich odbył się finał powiatowy w Mini Piłce Ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Wystąpiły w nim Mistrzynie Gminy Żmigród czyli nasze uczennice. Obok nich zagrali także SP Prusice (mistrz Gminy Prusice), SP nr 1 Trzebnica (mistrz Gminy Trzebnica), SP nr 3 Oborniki Śląskie (mistrz gminy Oborniki Śląskie) oraz gospodarze SP nr 2 Oborniki Śląskie.

Rywalizowano więc systemem "każdy z każdym" a każdy mecz trwał aż 15 minut. Był to więc bardzo wymagający turniej. Już sam udział w nim był sporym wyzwaniem. Nasze dziewczęta nie mają możliwości zimą zagrania w piłkę ręczną na pełnowymiarowej sali. Dlatego też w pierwszym meczach popełniały proste błędy techniczne i taktyczne. Ale im dużej trwały rozgrywki tym nasze piłkarki grały co raz lepiej. Pierwsze trzy spotkania zakończyły się porażkami: 3:6 z SP 2 Oborniki Śląskie, 3:8 z SP 3 Oborniki Śląskie i 0:9 z SP 1 Trzebnica (zdecydowanie najlepsza ekipa turnieju). W ostatnim meczu po kapitalnej walce przyszedł remis 3:3 z późniejszymi wicemistrzyniami czyli SP Prusicami. Doszło do rzutów karnych, które nasze dziewczyny wygrały 1:0. Ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na V miejscu w turnieju.

Skład naszej reprezentacji: Michalina Krawczyk (6 goli), Łucja Powiłojć (1 gol), Martyna Judzińska (1 gol), Weronika Twarda (1 gol), Amelia Puk, Julia Rupocinska, Maja Litwinowicz, Maria Grześkowiak i Julia Świątek.

Marcin Stochaj