Dziewczęta z naszej szkoły jako mistrzynie Gminy Żmigród i Powiatu Trzebnickiego zagrały w Brzegu Dolnym w Finale Strefy Wrocławskiej w Tenisie Stołowym. Sam udział w tym turnieju jest wielkim sukcesem dla naszych szkolnych tenisistek. Ostatni raz nasza placówka na tym etapie rywalizowała dość dawno bo w roku szkolnym 2010/2011.

Poziom gry w popularnego ping ponga na tym etapie jest już bardzo wysoki. W szkolnych zespołach znajdują się już zawodniczki trenujące tenisa stołowego w klubach oraz biorące udział w zawodach ogólnopolskich. Prawo startu w tych zawodach mają mistrzowie powiatu oraz trzy najlepsze zespoły z Wrocławia. Łącznie może zagrać aż 12 zespołów. W tegorocznych zmaganiach wystąpiło tylko 6 drużyn, ale za to świetnie grających w tenisa stołowego. Najlepsze zespoły z ubiegłorocznych zawodów zostały rozstawione i do nich dolosowano pozostałe ekipy. Niestety nasze dziewczęta nie miały szczęścia w losowaniu. Trafiły bowiem na dwie rozstawione szkoły: Szkołę Podstawową nr 1 z Oławy i Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 ze Strzelina. W obu zespołach były zawodniczki o świetnych umiejętnościach.

W pierwszym meczu nasze dziewczęta po dwóch grach pojedynczych i jednej podwójnej uległy rywalkom z Oławy 0:3. Drugi mecz już był bardziej zacięty. Pomimo, iż w Strzelinie grała zawodniczka biorąca udział w zawodach ogólnopolskich nasze dziewczęta przegrały mecz 2:3 wygrywając dwie gry indywidualne! Trzecie miejsce w grupie pozwoliło zagrać o miejsce V w całym turnieju. Trafiliśmy na rywalki, które podobnie jak my gra w tenisa tylko na lekcjach w szkole. Obie drużyny stworzyły fantastyczne widowisko. Ostatecznie nasze dziewczęta pokonały ZSP w Wysokiej 3:2. Piąte miejsce w turnieju to powtórzenie największego sukcesu naszej szkoły w Drużynowych zawodach z Tenisa Stołowego. Na tym etapie ostatni raz na V miejscu uplasowaliśmy się w roku szkolnym 2010/2011 ale wówczas w zawodach zagrało aż 12 zespołów.

Skład naszej drużyny (w nawiasie zdobyte punkty): Łucja Powiłojć (1,5 pkt), Milena Maćkowiak (3,5 pkt.), Michalina Krawczyk (0 pkt.).

Za rok mamy nadzieję, że z tym potencjałem jest szansa poprawić tegoroczne osiągnięcie.

Marcin Stochaj