W znakomitych humorach wróciły z Powidzka nasze dziewczęta. W rozegranym 28 maja VIII Gminnym Turnieju Piłki Nożnej dziewcząt "MAM TALENT" zajęły bowiem I miejsce i zostały Mistrzyniami Gminy Żmigród w Mini Piłce Nożnej! Nasze dziewczęta po raz trzeci wygrały ten turniej. Ostatni raz zdarzyło się to w roku szkolnym 2010/2011.

Nasze zawodniczki wygrały wszystkie trzy mecze i nie pozostawiły rywalkom złudzeń kto tego dnia był w najlepszej formie. W pierwszym spotkaniu po niezwykle zaciętym meczu nasze zawodniczki pokonały SP Żmigród 1:0 a zwycięskiego gola na minutę przed końcem zdobyła Marta Szymków. W drugim meczu poszło już trochę łatwiej. Po golach Marty Szymków i Oli Samiło SP Korzeńsko pokonało SP Barkowo 2:0. W ostatnim pojedynku decydującym o I miejscu w turnieju nasze młode piłkarki spotkały się z gospodyniami turnieju, które także wygrały oba mecze. Do przerwy było 0:0 a obie drużyny skupiły się przede wszystkim na grze defensywnej. W II połowie po kapitalnym strzale z rzutu wolnego Oli Samiło nasza drużyna wyszła na prowadzenie. Dziewczęta z Powidzka nie dały jednak za wygraną i na 2 minuty przed końcem doprowadziły do wyrównania. Po chwili jednak kapitalny strzał z połowy boiska Oli Samiło w samo okienko bramki gospodyń okazał się kluczowy, bo dający nam zwycięstwo 2:1 i tytuł Mistrzyń Gminy Żmigród.

Nasz zespół z rąk organizatora turnieju p. Pawła Bybel odebrał okazały puchar, dyplom i medale. Na koniec okazało się, że najmniej bramek wpuściła Oktawia Szkopek i została Najlepszą Bramkarką turnieju! Na zakończenie dodajmy, że nasze dziewczęta, których w tym roku szkolnym w klasach IV-VI jest tylko 12, okazały się najlepsze w gminie w turniejach koszykówki, piłki ręcznej i piłki nożnej!!!

Skład SP Korzeńsko: Oktawia Szkopek - Aleksandra Samiło (3 gole), Oliwia Grzybkowska, Alicja Grębowska, Marta Szymków (2 gole), Martyna Jaśkiewicz, Joanna Kmiotek, Wiktoria Jańczak i Zuzanna Szmyt