W dniach 6-7 marca 2023r. rozegrano XVI Mistrzostwa SP Korzeńsko w grze pojedynczej dziewcząt i chłopców. Tym samym po blisko 3 latach przerwy (spowodowanej pandemią i obostrzeniami), wrócono do rozgrywania jednego z najstarszych szkolnych turniejów sportowych w naszej szkole.

Tegoroczna edycja rozegrana została z podziałem na dwie kategorie: młodszą (klasy IV-VI) i starszą (kl. VII-VIII). Oczywiście dziewczęta i chłopcy grali osobno. W turnieju zagrało aż 38 uczniów.

Pierwsi do rywalizacji przystąpili chłopcy z klas VII-VIII. Turniej zakończył się bez niespodzianek. Najlepszy okazał Jakub Podyma z klasy VIII, który w finale pokonał Adam Szymków z klasy VII. Na trzecim stopniu podium stanął Michał Jabłoński z klasy VIII, który pokonał w meczu o brąz Kacpra Pirzeckiego z klasy VIII. Dalsze miejsca zajęli: Jan Głuszko (VII), Fabian Pięta (VII), Mateusz Cłapka (VIII), Dmytro Benzerko (VIII), Alexander Woźniak (VII), Yaroslav Pryvalov (VIII), Kacper Kalisz (VII) i Maciej Sękalski (VIII).

Dzień później do rywalizacji stanęli pozostali uczniowie. W turnieju chłopców klas IV-VI najlepszy okazał się Miłosz Maćkowiak z klasy V, który w całym turnieju nie stracił choćby seta. W finale pokonał Marcela Celary z klasy IV. W meczu o brązowy medal Miłosz Kowalczyk z klasy V, pokonał kolegę z klasy Bartłomiej Gereło. Na dalszych miejscach zawody ukończyli: Igor Jarus (IV), Zenon Włodarczyk (IV), Ireneusz Powiłojć (VI), Stanisław Sękalski (IV), Jan Żur (IV) i Adam Hemerling (V).

W rywalizacji dziewcząt klas IV-VI bezapelacyjnie najlepsza okazała się najmłodsza uczestniczka turnieju czyli Łucja Powiłojć z klasy IV. W finale bez problemów pokonała Michalinę Krawczyk z klasy V. Trzecie miejsce zajęła Julia Jabłońska z klasy VI po zwycięstwie nad Weroniką Twardą. Kolejne miejsca zajęły: Alicja Kreczmer (VI), Martyna Judzińska (V), Alicja Grychowska (VI), Lena Kleszcz (VI) i Zuzanna Jurkowska (VI).

Turniej zakończyły dziewczęta z klas VII-VIII. W finale Maja Kowalczyk z klasy VII pokonała Alexandrę Zenkovą z klasy VIII. W meczu o 3 miejsce Zofia Staniszewska z klasy VII po zaciętym meczu pokonała swoją koleżankę z klasy, Hannę Kaczmarek. Za nimi uplasowały się: Kalina Szyba, Yanina Zavali i Anna Zavali.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe statuetki. Dla trzech pierwszych zawodników i zawodniczek przyznano medale. Nagrody zostały ufundowane przez Uczniowski Klub Sportowy Młode Orły Korzeńsko. Organizatorami zawodów byli p. Marcin Stochaj (kl. IV-VI) i p. Tomasz Zakrzewski (kl. VII-VIII).