4 stycznia  w Szkole Podstawowej w Powidzku odbył się Gminy Turniej Mini Koszykówki dziewcząt i chłopców. Były to pierwsze od 2019 roku zawody dla młodszych klas w tej dyscyplinie w naszej gminie! Zawody szkolne powoli wracają i my się z tego bardzo cieszymy, bo uprawianie sportu to naturalny antybiotyk zwiększający odporność naszego organizmu.

W turnieju obok naszej szkoły wystąpiły reprezentacje szkół ze Żmigrodu i Powidzka. Zapowiadała się więc bardzo ciekawa rywalizacja. Kapitalne emocje były w turnieju chłopców. Poziom był bardzo wyrównany a o końcowych rezultatach decydowała przede wszystkim różnica wzrostu u niektórych uczniów. Dodajmy, że w naszej drużynie wystąpiło aż 8 uczniów z młodszych klas (IV i V). Ale po kolei. W pierwszym meczu zagraliśmy z SP Powidzko. Gospodarze okazali się lepsi wygrywając po zaciętym meczu 14:9. Kluczem do wygranej okazała się 2 kwarta wygrana przez Powidzko 6:2. Punkty dla naszej szkoły w tym meczu zdobyli: Miłosz Kowalczyk (5), Bartłomiej Gereło (2) i Marcel Celary (2). W drugim pojedynku także po ciekawym meczu ulegliśmy 8:14 zespołowi ze Żmigrodu. Tutaj punkty zdobywali: Miłosz Kowalczyk (4) i Krystian Bartkowiak (4). Ostatecznie zajęliśmy więc III miejsce. Turniej wygrała szkoła ze Żmigrodu, która pokonała w trzecim meczu SP Powidzko 10:8. W turnieju dziewcząt także było ciekawie. Nasze dziewczęta niestety do pierwszego meczu z gospodyniami podeszły bardzo mocno zestresowane. Pomimo kilku świetnych rzutów piłka za żadne skarby nie chciała wpaść do kosza. W przeciwieństwie do rywalek, które zdobyły 14 punktów. W drugim meczu było już znacznie lepiej. W pojedynku z faworytkami ze Żmigrodu nasze dziewczęta zagrały bardzo dobrze w obronie. Do wygranej zabrakło odrobiny szczęście. Ostatecznie rywalki wygrały 6:4 a punkty dla naszej szkoły zdobyła Martyna Judzińska. Podobnie jak u chłopców turniej wygrała szkoła ze Żmigrodu pokonując SP Powidzko 9:4. Ogólnie to były fantastyczne zawody. Nareszcie mogliśmy rywalizować z innymi szkołami i przy tym świetnie się bawiąc. A już wkrótce na pewno kolejne emocje sportowe.

Skład dziewcząt: Zuzanna Jurkowska, Julia Jabłońska, Alicja Kreczmer, Lena Kleszcz, Edyta Rospęda (wszystkie rocznik 2010), Michalina Krawczyk, Martyna Judzińska, Weronika Twarda (rocznik 2011) i Łucja Powiłojć (rocznik 2012)

Skład chłopców: Krystian Bartkowiak, Maciej Drąg, Ireneusz Powiłojć, Aleksander Woźniak (wszyscy rocznik 2010), Miłosz Kowalczyk, Miłosz Maćkowiak, Bartłomiej Gereło, Amadeusz Pruchnik (2011), Marcel Celary, Igor Jarus, Stanisław Sękalski i Jan Żur (rocznik 2012).