GAZETKA  SZKOLNA  „SPOD  ŁAWKI”

Gazetka szkolna "SPOD ŁAWKI" powstała w kwietniu 1998 roku z inicjatywy dwóch nauczycielek: Gabrieli Maziarz i Marzeny Milewicz-Lipińskiej, które są jej opiekunkami do dnia dzisiejszego. Gazetka wydawana jest regularnie co miesiąc już od 16 lat.

Obecnie redakcję gazetki tworzą uczniowie z kl. IV-VI. Na łamach "Spod Ławki" znaleźć można bieżące sprawy z życia szkoły: opisy uroczystości szkolnych, wyniki konkursów przedmiotowych, ogłoszenia, podziękowania. Nasze pisemko odkrywa talenty plastyczne i literackie, a także daje szansę wygrywania nagród.

Redakcja gazetki ma na swoim koncie wiele sukcesów:

- w 2002 r gazetka zajęła V miejsce w ogólnopolskim konkursie Forum Pismaków w Wałbrzychu, wyróżnienie w Dolnośląskim Konkursie Gazetek Szkolnych we Wrocławiu, wyróżnienie na II Powiatowym Forum Gazetek Szkolnych w Żmigrodzie.

- w 2004 roku gazetka zajęła VIII miejsce w ogólnopolskim konkursie na Forum Pismaków w Wałbrzychu,

- w 2008 r. gazetka zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Gazetek Szkolnych Szkół Podstawowych Powiatu Trzebnickiego.

- w 2008 r. redakcja gazetki zajęła II miejsce w  konkursie reportażu pt.” Obserwuję, opisuje, wpływam” podczas Międzyszkolnego Forum Gazetek Szkolnych we Wrocławiu.

W latach 2001- 2002 redakcja gazetki była współorganizatorem I i II Powiatowego Forum Gazetek Szkolnych w Obornikach Śląskich i Żmigrodzie.

Uczestniczyliśmy także w III, IV i V Powiatowym Forum Gazetek Szkolnych w Trzebnicy i Piotrowicach (gm. Prusice) i Obornikach Śląskich. W grudniu 2002 r. redakcja zorganizowała konferencję prasową dla społeczności szkolnej pt. "Bliżej Unii".

W 2013 roku gazetka szkolna  „Spod Ławki” wydawana przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Korzeńsku, obchodziła jubileusz 15-lecia istnienia. Z tej okazji redakcja zorganizowała imprezę okolicznościową dla społeczności szkolnej. Przygotowano  prezentację multimedialną poświęconą historii gazetki, okolicznościową wystawę, jubileuszową loterię fantową oraz konkurs na kolorowankę. Tradycyjnie nie zabrakło jubileuszowego tortu.

Gazetka w liczbach  - (1998 – 2013):

-  2 opiekunów

-  180 redaktorów

-  150 numerów zwykłych

-  31 dodatków

-  25 kolorowanek

-  około 38 000 kartek A4

Gabriela Maziarz