W dniu 15 września 2022 r. odbyła się  wycieczka autokarowa uczniów klasy VI w Kotlinę Kłodzką, którą zorganizowała wychowawczyni- p. Gabriela Maziarz.

Pierwszym etapem wycieczki była lekcja muzealna w największej atrakcji historyczno-technicznej Kotliny Kłodzkiej - Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Uczniowie  mieli możliwość samodzielnego wykonania kartki papieru czerpanego oraz poznania historii papieru na świecie i w Polsce.

Kolejnym punktem naszej wyprawy był "Minieuroland" w Kłodzku, czyli park miniatur połączony z arboretum. Na powierzchni 20 000 mznajduje się 60 słynnych  miniaturowych budowli z Polski i Europy oraz 120 000 wielobarwnych kwiatów. Pani przewodnik oprowadziła uczestników po parku, omawiając poszczególne budowle i ich historię  (m.in. fontanna di Trevi, Big Ben, Wieża Eiffla, Pałac Zwinger i inne).  Można było podziwiać również wrocławskie budowle ( budynek Uniwersytetu Wrocławskiego, Ratusz, most Grunwaldzki) oraz zabytki Kotliny Kłodzkiej, m.in. Twierdzę Kłodzką. Następnie na terenie parku  odbyła się gra terenowa dla uczniów - "Młody odkrywca". Każdy uczestnik otrzymał paszport, z którym miał odwiedzić 15 budowli z 7 państw. Podsumowaniem podróży było utworzenie hasła z rozszyfrowanych symboli na budowlach Minieurolandu.  Po  zakończeniu gry terenowej  uczniowie mogli zabawić się na placu zabaw, największym powodzeniem cieszyła się "tyrolka". Zakończeniem pobytu w Minieurolandzie były architektoniczne zajęcia warsztatowe dla uczniów, których celem było zaprojektowanie fasady kamieniczek.

Tradycyjnie już, w drodze powrotnej do Korzeńska, zaplanowany był  posiłek w barze MC Donalds. Do domu wróciliśmy około godz. 19. Wycieczka w Kotlinę Kłodzką  dostarczyła wszystkim moc wrażeń oraz dobre humory.

Kierownik  wycieczki serdecznie dziękuje paniom: M. Milewicz-Lipińskiej,  E. Rospęda,  G. Jabłońskiej i  K. Kleszcz  za pomoc w sprawowaniu opieki nad uczniami.

Kierownik wycieczki,

G. Maziarz