5 czerwca klasa IV i VI była na wspaniałej  wycieczce we Wrocławiu. To piękne i malownicze miasto na długo zapadnie nam w pamięci. Z Korzeńska wyjechaliśmy o godzinie 8:40, podróż pociągiem trwała około godziny. Na miejscu dołączył do  nas przewodnik. 

Pan Rafał zapoznał nas z historią początków kolei we Wrocławiu oraz z historią budynku Dworca Głównego PKP. Najpierw udaliśmy się komunikacją miejską do przystanku „Galeria Dominikańska”, następnie ulicą Oławską doszliśmy do Rynku. Przepiękna Starówka i niesamowity późnogotycki Ratusz, który wygląda jak domek z piernika  zachwyciły wszystkich.  Zwiedzając To serce Wrocławia, pełne kolorowych kamienic, restauracji i kawiarni. Spacerując po Rynku, poczuliśmy atmosferę miasta. Niektórzy, idąc w kierunku Starego Miasta, szukali po drodze krasnoludków, które rozrzucone są po całym Wrocławiu, a po znalezieniu ich robili sobie z nimi zdjęcia.

Następnie spacerem ulicą Kuźniczą dotarliśmy pod gmach Uniwersytetu Wrocławskiego i Pan Rafał przybliżył nam historię obiektu oraz opis jego detali. Kolejnym punktem był Ostrów Tumski. Tam podziwialiśmy piękną katedrę oraz spacerowaliśmy po Moście Tumskim, na którym wisi mnóstwo kłódeczek zawieszanych przez zakochane pary.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było magiczne Muzeum Iluzji na Wyspie Piasek. To miejsce pełne niebywałych iluzji, wspaniałej atmosfery i pomocnej obsługi. Po wyjściu z muzeum udaliśmy się na Dworzec Główny PKP i wróciliśmy do Korzeńska.

Wrażenia ze zwiedzania Wrocławia na pewno  warte były takiego wysiłku. Po wycieczce tej jesteśmy pewni, że warto pojechać i poznać Wrocław. I kiedyś jeszcze z wielka chęcią tam wrócimy!

Beata Motwicka-Grzegorzewska