22 marca w Szkole Podstawowej w Powidzku odbyły się Mistrzostwa Gminy Żmigród w Mini Piłce Siatkowej klas IV. W turnieju popularnych "dwójek" zagrały 4 szkoły z naszej gminy. Fantastyczną niespodziankę sprawiły nasze dziewczęta, które sensacyjnie wygrały turniej!

Siatkarskie zmagania uczniów klas IV stały na bardzo dobrym poziomie. Przegląd rywalizacji zacznijmy od turnieju dziewcząt. Nasze zawodniczki wzniosły się na wyżyny swoich możliwości. Z meczu na mecz grały pewniej i momentami tak fantastycznie, że ręce same składały się do oklasków! W pierwszym meczu dziewczęta pokonały rywali z Barkowa 2:0 (21:15, 21:10). W drugim meczu trafiły na bardzo mocne rywalki z Powidzka, które w pierwszym meczu ograły SP Żmigród. Mecz był niezwykle zacięty, ale ostatecznie więcej zimnej krwi w końcówkach 2 i 3 seta zachowały nasze zawodniczki wygrywając mecz 2:1 (13:21, 22:20, 15:13). Decydujące starcie z SP Żmigród także miało niesamowitą dramaturgię. Ponownie doszło do tie-breaka. I ten set był po prostu kapitalny. Ostatecznie po mega wyrównanej walce pokonaliśmy SP Żmigród 2:1 (21:17, 12:21, 16:14). Po tym meczu nastąpił wybuch radości naszych siatkarek. Oto skład bohaterek: Milena Maćkowiak, Nicola Świątek, Marcelina Stochaj, Laura Olejniczak, Milena Szponik, Hanna Szyba. Dodajmy, że w turnieju zagrały wszystkie dziewczyny z klasy IV naszej szkoły! Dlatego też jest to przeogromny sukces! Na dodatek Nicola Świątek został uznana Najlepszą Zawodniczką turnieju!

W kategorii chłopców nasi reprezentanci zajęli III miejsca. Niewątpliwie była szansa na lepsze miejsce, ale troszkę chłopców sparaliżowała w pierwszych grach trema. Pierwsze dwa mecze to porażki. Najpierw 0:2 (6:21, 10:21) z SP Żmigród i już po walce 1:2 (18:21, 23:21, 13:15) z SP Powidzko. Trzecie spotkanie zakończyło się wygraną 2:0 (21:13 i 21:8) z SP Barkowo. Nasi zawodnicy maja duży potencjał i bez wątpienia będą mieli okazję do rewanżu w klasie V. Skład: Paweł Piontek, Mateusz Różewski-Piechowiak, Fabian Pawlukiewicz, Marcel Pięta, Krzysztof Nieradka.

Na zakończenie uczniowie z rąk pani dyrektor SP Powidzko odebrali pamiątkowe medale, puchary i dyplomy. Dziewczęta z naszej szkoły zagrają teraz w finale powiatowym, który w maju planowany jest w Obornikach Śląskich.