8 maja po raz pierwszy w historii naszej szkoły byliśmy organizatorem Gminnego Turniej Mini Piłki Nożnej chłopców i dziewcząt rozegranego w ramach Dolnośląskich Igrzysk Dzieci (roczniki 2011 i młodsze). Do Korzeńska przyjechały reprezentacje ze Żmigrodu, Powidzka i Barkowa.

W zawodach dziewcząt zagrały 3 ekipy. Oprócz dziewcząt z naszej szkoły, na boisku trawiastym zaprezentowały się też zawodniczki z Barkowa i Powidzka. Troszkę czasu minęło od ostatniej rywalizacji dziewcząt z naszej szkoły w gminnym turnieju piłki nożnej. 29 maja 2017 roku nasze piłkarki po raz ostatni wystąpiły w turnieju piłki nożnej i było to na boisku w Powidzku. A kiedy wygrały turniej? Dokładnie 31 maja 2016 roku dziewczęta z roczników 2003 i 2004 okazały się najlepsze w gminnej rywalizacji. Tegoroczne zmagania przy pięknej słonecznej pogodzie pokazały, że dziewczęta też świetnie potrafią grać w piłkę nożną! Nasze piłkarki okazały się bezkonkurencyjne w turnieju i po pokonaniu 5:0 Barkowa i 4:0 Powidzka, po 8 latach znowu okazały się najlepsze w Gminie Żmigród! Zgarnęły też obie nagrody indywidualne. Łucja Powiłojć zdobywając 5 goli wygrała klasyfikację strzelców, a najlepszą bramkarką została Weronika Twarda.

Skład: Weronika Twarda, Martyna Judzińska, Michalina Krawczyk - 3 gole (wszystkie kl. VI), Łucja Powiłojć - 5 goli, Julia Świątek (obie klasa V), Marcelina Stochaj, Nicola Świątek, Laura Olejniczak (wszystkie klasa IV), Nadia Kmita - 1 gol (kl. III).

W turnieju chłopców zagrały 4 drużyny: SP Korzeńsko, SP Barkowo, SP Powidzko i SP Żmigród. Nasi piłkarze dokonali wielkiej rzeczy i po 16 latach (!!!) ponownie okazali się najlepsi w GMINIE ŻMIGRÓD. Po raz ostatni nasza reprezentacja złożona z chłopców urodzonych w latach 1995, 1996 i 1997 wygrała turniej gminny 23.04.2008 roku w Powidzku. W tegorocznej edycji na naszych piłkarzy nie było mocnych. Wygrane 9:1 z SP Barkowo, 6:1 z SP Powidzko i na koniec 3:0 z SP Żmigród dały upragniony triumf. Na dodatek Miłosz Kowalczyk z 11 golami został Królem Strzelców turnieju.

Skład: Bartłomiej Gereło, Miłosz Maćkowiak, Miłosz Kowalczyk - 11 goli (wszyscy kl. VI), Marcel Celary - 7 goli, Igor Jarus, Stanisław Sękalski (wszyscy kl. V), Paweł Piontek, Mateusz Różewski-Piechowiak (obaj klasa IV).

Na zakończenie turnieju wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Nasze piłkarki i piłkarze w nagrodę zagrają teraz w finale powiatowym.

Współorganizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy "Młode Orły" Korzeńsko. Nagrody zostały zakupione przy wsparciu Gminy Żmigród.

Marcin Stochaj