2 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy święto Polskich Olimpijczyków. Tradycyjnie Dzień Patrona obchodziliśmy na sportowo. Na uczniów czekało wiele sportowych atrakcji. Punktualnie o godzinie 8:30 cała społeczności szkolna spotkała się na dziedzińcu i po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Korzeńsku odśpiewano hymn szkolny.

Następnie Krystian Bartkowiak z klasy VI odczytał Apel Olimpijski 2023. Po przemówieniu pani dyrektor Elżbiety Bawolskiej i głównego organizatora Marcina Stochaj rozpoczęto sportowe zmagania.

Na początek odbył się IV Szkolny Bieg Patrolowy klas I-III i IV-VIII. Klasy po kolei wyruszały w trasę zaopatrzone w mapkę, na której znajdowały się 12 punktów kontrolnych, które trzeba było odnaleźć i wykonać na nich zadania ( matematyczne, logiczne, sprawnościowe no i oczywiście śmieszne). Wyniki biegu poznamy przed końcem roku szkolnego.

W drugiej części zmagań sportowych klasy I-III stoczyły zacięty bój w Kolorowym Wieloboju Sportowym, z kolei starsze klasy rywalizowały w Sztafetowych Biegach Przełajowych 4x150 metrów. Potem nastąpiła przerwa na przepyszną kiełbaskę z grilla przygotowaną przez Radę Rodziców.

W trzeciej części odbył się turniej w usportowione dwa ognie klas I-III (zawody wygrali uczniowie z klasy III) oraz po trzech latach przerwy Szkolny Turniej w Mini Piłkę Nożną klas IV-VIII. Była to już XVI edycja futbolowych zmagań. W turnieju zagrały wszystkie klasy. Sypnęło w nim niespodziankami. O ile zwycięstwo klasy VIII w całym turnieju było do przewidzenia, to już dalsze miejsca na podium nie. II miejsce zajęli uczniowie klasy V (tylko jedna stracona bramka w turnieju ale za to w meczu z klasą VIII), a na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie z klasy… IV!

W ostatniej części Dnia Patrona odbył się mecz siatkówki. Zmierzyła się w nim klasa VIII a przeciwnikiem była reprezentacja reszty szkoły. W pokazowym meczu padł remis 1:1 w setach.

Pamiątkowe nagrody za konkurencje sportowe zostaną rozdane na apelu pod koniec roku szkolnego.

Na koniec dodajmy jeszcze, że do rywalizacji sportowej włączyły się także nasze przedszkolaki. Rywalizowali oni w Olimpiadzie Sportowej oraz umilali sobie czas bawiąc się w różne gry sportowe.

Serdecznie dziękujemy p. Piotrowi Grychowskiemu oraz p. Edwardowi Machi za sponsoring poczęstunku dla wszystkich uczniów i nauczycieli.