Tak było w pewną styczniową środę w SP w Korzeńsku. Tego dnia panował jeszcze większy gwar i było radośniej niż zwykle, gdyż wiele Babć i Dziadków odwiedziło naszą szkołę. Na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka kl. I-III przybyli również: Ks. Proboszcz Ryszard Ziółek, Burmistrz Gminy Żmigród p. Robert Lewandowski oraz p. Dyrektor Szkoły Elżbieta Bawolska.

Uczennice prowadzące uroczystość: Marcelina Stochaj i Nadia Kmita zaprosiły wszystkich Gości na "Baśń o dwunastu miesiącach". Babcia z Dziadkiem jako narratorzy opowiadali wnukom baśń, w której w chacie czkały: Macocha, Pasierbica i Córka. Wiał wiatr, padał śnieg, tańczyły śnieżynki, a miesiące opowiadały co się dzieje, gdy na świecie goszczą. Chórek śpiewał o dobrym sercu Pasierbicy, która spełniała zachcianki Macochy, a pomagali jej w tym Bracia Miesiące.

Zaproszeni na uroczystość z zaciekawieniem oglądali przedstawienie i w niejednym oku zakręciła się łezka.  Po baśni usłyszeliśmy miłe słowa w przemówieniu Pana Burmistrza oraz Dziadka ucznia z kl. II. Goście podziękowali za chwile wzruszeń i radości, a także możliwość spotkania się na uroczystości. Następnie był pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wnuki obdarowały swoich kochanych Gości przygotowanymi prezentami, a na koniec jak to w karnawale przystało, zaprosiły na wesołe tańce. Po nich nadszedł czas pożegnania.

Dziękujemy za te piękne chwile wszystkim, którzy dołożyli starań, aby Dzień Babci i Dziadka przyniósł wiele przeżyć i radości. Dziękujemy: rodzicom, pracownikom szkoły, wnukom i licznie przybyłym Gościom.  

                                                           Organizatorki: E. Żyto, G. Kałuża, A. Wasiewicz