16 marca 2023r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy Żmigród w Mini Piłce Siatkowej klas V. Do turnieju siatkarskich "trójek", przystąpiły 3 szkoły podstawowe z naszej gminy. Obok uczniów z Korzeńska zagrali także zawodnicy z SP Powidzko i SP Żmigród.

Prawie 4-godzinne zmagania przyniosły wiele pozytywnych sportowych emocji. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, zwłaszcza w turnieju chłopców. Warto dodać, że połowa spotkań kończyła się tie-breakami. Turniej w kategorii dziewcząt i chłopców rozgrywano systemem "każdy z każdym". Mecze kończyły się po dwóch wygranych setach jednej z drużyn (set do 25 pkt). Turniej chłopców przejdzie do historii pojedynków siatkarskich w naszej gminie. To co zdarzyło się w meczu o I miejsce pomiędzy SP Korzeńsko i SP Żmigród, pozostanie na długo w pamięci uczestników. Zanim doszło do tego pojedynku, zespoły z Korzeńska i Żmigrodu rozegrały mecze z SP Powidzko. Najpierw lepsi okazali się młodzi sportowcy ze Żmigrodu wygrywając 2:0 a następnie nasi uczniowie także nie dali szans rywalom wygrywając 2:0. Finałowy pojedynek był niezwykle zacięty. Pierwszy set zakończył się wygraną SP Żmigród 25:16. W drugim secie wydawało się, że jest już po wszystkim. Nasi uczniowie nie zamierzali się poddać i w końcówce seta doprowadzili do remisu a następnie wygrali seta 26:24!!! Doszło więc do tie-breaka. W nim sala aż unosiła się w powietrzu. Nasi uczniowie prowadzili 15:14 i mieli piłkę meczową. Rywale nie poddali się jednak. Najpierw doprowadzili do remisu a następnie zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 17:15! Naszej drużynie należą się wielki słowa uznania. Dodajmy, że w klasie VI jest przecież tylko 6 chłopców! Nasz zespół wystąpił w składzie: Miłosz Maćkowiak, Miłosz Kowalczyk, Amadeusz Pruchnik, Bartłomiej Gereło, Adam Hemerling i Marcel Celary (wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju).

W turnieju dziewcząt także na brak emocji nie można było narzekać. Nasze zawodniczki rozpoczęły turniej od fantastycznego meczu z SP Żmigród. Pierwszy set 25:18 dla Korzeńska, drugi 25:16 dla Żmigrodu. W tie-breaku obie drużyny nie zamierzały odpuszczać. Ostatecznie 15:13 wygrała szkoła ze Żmigrodu. W drugim meczu z SP Powidzko niestety u naszych dziewcząt mocno szwankowała zagrywka. Rywalki nie popełniły tylu błędów i wygrały 2:0 (25:20, 26:24). W finale SP Żmigród pokonał SP Powidzko 2:0. Najlepszą zawodniczką uznano Zuzannę Wisz z SP Żmigród. Nasze ekipa zagrała w składzie: Maria Grześkowiak, Martyna Judzińska, Michalina Krawczyk, Amelia Puk, Julia Rupocinska i Weronika Twarda.

W uroczystym zakończeniu turnieju brała udział p. dyrektor Elżbieta Bawolska. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i medale. Nagrody zostały ufundowane przez UKS Młode Orły Korzeńsko.