23 maja na boisku ULKS Orla Korzeńsko, rozegrano Finał Powiatu Trzebnickiego w Mini Piłce Nożnej chłopców. Na zawodach stawili się wszyscy mistrzowie gmin. Zapowiadała się więc zacięta walka o zwycięstwo w turnieju.

W sumie rozegrano aż 15 spotkań (grano systemem każdy z każdym na dwóch boiskach). Mecz trwał 16 minut, co oznaczało, że każda drużyna spędziła na boisku ponad godzinę. Nasi chłopcy rozegrali dobre zawody. Terminarz tak się ułożył, że pierwsze dwa mecze zagraliśmy z późniejszym mistrzem i wicemistrzem rozgrywek. O ile w spotkaniu z SP nr 3 Trzebnica, rywal był wyraźnie lepszy wygrywając 7:1, to już mecz z Zawonią nasi zawodnicy powinni rozstrzygnąć na swoją korzyść. Ale pomimo prowadzenia 2:0 przegrali 2:3, co oznaczało, że jeśli chcą powalczyć o podium, nie mogą już przegrać żadnego meczu. I tak się stało!!!

W trzecim meczu SP Korzeńsko pokonało SP Prusice aż 8:2 i pokazało, że będzie do końca walczyć o medale. W bardzo ważnym meczu z SP nr 3 Oborniki Śląskie nasi zawodnicy pokazali dużą kulturę gry wygrywając 3:0. W ostatnim meczu po świetnej grze rozgromili aż 7:2 SP Kryniczno. Ostatecznie 9 zdobytych punktów dało upragnione podium.

Ostateczna kolejność:

1. SP nr 3 Trzebnica
2. SP Zawonia
3. SP Korzeńsko
4. SP nr 3 Oborniki Śląskie
5. SP Kryniczno
6. SP Prusice

Na zakończenie turnieju trzy najlepsze zespoły odebrały medale, puchary i dyplomy. Pozostałe zespoły otrzymały dyplomy. Wręczono także statuetki indywidualne. Królem Strzelców został Adam Górski z SP nr 3 Trzebnica, którzy strzelił aż 15 goli. Najlepszym zawodnikiem uznano Miłosza Kowalczyk z SP Korzeńsko (też świetnie strzelał zdobywając aż 11 goli). Najlepszym bramkarzem został Filip Matkowski z SP Zawonia.

Współorganizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Młode Orły Korzeńsko, a zakup nagród był możliwy dzięki wsparciu Gminy Żmigród.